Er du styremedlem, eller har du lyst til å bli styremedlem? Er du ikke utdannet økonom? Er du ikke veldig vant til å lese regnskap og budsjetter? Trenger du mer innsikt i økonomiforståelse i et selskap?
Vi har vi gleden av å tilby et kurs i grunnleggende økonomiforståelse for ikke-økonomer og styremedlemmer 30. april.
Kurset holdes av Knut Riksen jr. og Morten Thuve i BDO. De vil gi deg en innføring i å lese et regnskap og forstå selskapets økonomiske helse. Det er en viktig del av å være et ansvarlig styremedlem.
Selskapslovgivningen stiller en rekke krav som styremedlemmer har et rettslig ansvar for å ivareta gjennom tilsyns- og forvaltningsansvaret. Flere av disse kravene krever økonomisk innsikt og regnskapsforståelse. Slik kompetanse er viktig for styremedlemmer som skal treffe gode beslutninger for å sikre selskapet god, videre drift og utvikling, for å fatte strategiske valg, og for å ivareta styrets kontrollansvar.
Målgruppe
Kurset retter seg primært mot ikke-økonomer og styremedlemmer som ønsker å få introduksjon og en grunnleggende økonomisk forståelse for å styrke eget grunnlag for å fatte styrebeslutninger i kommunalt eide selskaper.
Kursets målsettinger
- Gi styremedlemmer en grunnleggende forståelse av økonomiske prinsipper og regnskapsanalyse.
- Gi eksempler på relevante verktøy for å tolke økonomiske rapporter og ta informerte beslutninger.
- Øke forståelsen for økonomisk strategi, finansiering, risikostyring og internkontroll.
- Skape trygghet og selvtillit hos styremedlemmer uten økonomibakgrunn til å delta aktivt i økonomiske diskusjoner.
Oppsummert
Kurset vil gi deg vil gi en praktisk innføring i økonomisk styring, og sikre at du ivaretar ditt personlige juridiske ansvar som styremedlem, i tillegg til at du kan bidra aktivt og med selvtillit i alle aspekter av styrets arbeid. Velkommen til en dag med læring og utvikling!
Tid: 30.april Kl. 09.00-12.00
Sted: Teams - lenke sendes ut dagen før
Pris:
- 2.900,- for medlemmer / 3.500,- for ikke medlemmer
- Webinar: kr. 2.000