Styrende organer - bransjene

Styrene for de ulike bransjene skal bidra til å forankre det næringspolitiske arbeidet.

Oppdatert 16.02.2021

Styret for Samfunnsbedriftene Energi

Medlemmer:

  • Leder Leder Kjell Are Johansen, Andøy Energi AS (til 2022)
  • Nestleder Birger Høyland, Jæren Everk (til 2021)
  • Ola Raknes, Stranda Energi AS (til 2021)
  • Margrethe Ross Folkestad, Hurum Energi AS (til 2021)
  • Gudrun Rollefsen, Hammerfest Energi AS (til 2022)

Varamedlemmer:

  • Helge Morten Vangen, Aurland Energiverk (til 2022)
  • Bjørg Hvidsten, Midtkraft Nett AS (til 2022)
  • Ketil Kvaale, Vest-Telemark Kraftlag AS (til 2022)

 

Styret for Samfunnsbedriftene Avfall og ressurs

Medlemmer:

  • Leder Pål Smits, Lindum Ressurs og gjenvinning (til 2021)
  • Nestleder Ingrid Hitland, BIR Avfallsenergi (til 2022)
  • Håkon N. Johansen, Søndre Helgeland Miljøverk (til 2022)
  • Bjørn Erik Jønsberg, Sør-Østerdal interkommunale renovasjonsselskap (til 2021)
  • Bodil Øvretveit, Sunnfjord Miljøverk IKS (til 2021)

Varamedlemmer:

  • Geir Tore Leira, Innherred Renovasjon IKS (til 2021)
  • Grunde Birkeland Rian, TRV Gruppen AS (til 2022)
  • Bente Gansum Daazenko, BIR Privat AS (til 2022)

 

Styret for Norske Havner

Medlemmer:

  • Leder Halvard Aglen, Kristiansand Havn KF (til 2022)
  • Nestleder Tore Lundestad, Borg Havn IKS/Havnealliansen (til 2021)
  • Merethe Eik, Stavangerregionens Havn IKS (til 2021)
  • Kjersti Stormo, Bodø Havn KF (til 2022)
  • Bjørn Tore Sjåstad, Berlevåg Havn KF (til 2022)

Varamedlemmer:

  • Kurt Jessen Johansson, Helgeland Havn IKS (til 2021)
  • Linda Mortensen Midtbø, Flora Havn KF (til 2022)
  • Jørn-Even Hanssen, Tromsø Havn KF (til 2022)

 

Styret for Samfunnsbedriftene Brann og redning

Medlemmer:

  • Leder Per Olav Pettersen, Vestfold interkommunale brannvesen IKS (til 2021)
  • Nestleder Anne Hjort, Asker og Bærum brannvesen (til 2021)
  • Per Gunnar Pedersen, Salten brann IKS (til 2022)
  • Torbjørn Mæhlumsveen, Trøndelag brann- og redningstjeneste IKS (til 2022)
  • Edvar Dahl, Ofoten interkommunale brann- og redningstjeneste (til 2021)

Varamedlemmer:

  • Jan Røilid, Kristiansandsregionens brann og redning (til 2022)
  • Nils Erik Haagenrud, Rogaland brann og redning (til 2022)
  • Kim Haugan, Sør-Øst 110 IKS (til 2021)

 

Valgkomité

Medlemmer:

  • Leder Einar Olsen, Drammen Havn (til 2022)
  • Nestleder Geir Elsebutangen, Kragerø Energi (til 2021)
  • Tor Morten Mandt, Indre Østfold renovasjon (til 2022)
  • Synnøve Bjørke, Romerike Avfallsforedling (til 2021)
  • Tanya Breyholz, Vestfold Vann IKS (til 2022)

Varamedlemmer:

  • Aud Jane Beheim, SIMAS (til 2021)
  • Per Gunnar Markegård, Hemsedal Energi (til 2021)